info@meraklizihinler.com 0(544) 304 00 63

Meraklı Zihinler


Ülkemizdeki eğitim politika ve uygulamalarının çok sık değişmesi, iyi bir içerik ve eğitim yönetimi gerekliliğini ortaya çıkartmaktadır. Bu kapsamda yapmış olduğumuz araştırmalar tüm dünyada benzer problemlerin olduğunu göstermiştir. 
 
Bu sonuçlar karşısında eğitim hayatının gelişmesine katkıda bulunmak üzere bir yola çıktık. Önceliğimiz değişen öğretim programlarından hareketle uzun süre kullanabileceğimiz içerikler geliştirmek ve ülkemizin tüm öğrencilerine destek olmaktır. Ulusal ve uluslararası eğitim programlarını inceleyerek, beş yıl sürecek bir üretim planı hazırladık. Kaliteli içeriğe ihtiyacın fazla olduğu alanlardan başlayarak içeriklerimizi üretmeye başladık. Hedefimiz dört yıl içerisinde ülkemiz çocuklarının yolculuklarını kolaylaştırırken dünyanın gelişmiş ülkelerine de eğitim içeriği ihraç edebilmektir. Bu bağlamda hedeflerimize ulaşmak için eğitim sektöründeki gelişmeleri, teknolojiyi ve sosyal medyayı etkin bir şekilde kullandık.
 
 Dijital çağda öğrencilere destek olmak için sürekli gelişmeye açık bir hâlde eğitim içeriklerimizi, alanında çalışmalarıyla öne çıkmış eğitimcilerle oluşturduk. Eğitimcilerimiz içeriklerini hazırlarken disiplinler arası uyumu ve uluslararası içerik ihtiyacını da dikkate alarak hareket etti. Asıl gaye ve hedefimiz olan ülkemiz çocukları için hazırlanan içerik ve kitaplarımızda konuları güncel hayat kullanımlarıyla ve akıllarında kalacak etkinliklerle verdik. Tüm bu süreç içerisinde her daim önceliğimiz olan öğrencilerimizin başarılarından ve isteklerinden cesaret alıp her dönemde daha iyi içerikler hazırlayarak birlikte ilerledik. Şimdi yeni dönemde güncel kitaplarımız ve inovatif yayın çalışmalarımızla hızla ilerlemeye devam ediyoruz.